Header image

Puitalumiiniumuksed

Rehpoli puitalumiiniumustes on ühendatud funktsionaalsus ja kestvus naturaalse puidu soojuse ning iluga. Puitalumiiniumuksed valmistatakse liimpuitprofiilidest ja kaetakse väljastpoolt terves ulatuses alumiiniumprofiilidega, mis tagavad ustele kõrge ilmastikukindluse ja eriti pika eluea.

Puitalumiiniumuste alumiiniumprofiilidena kasutab RehPol Stemeseder Gmbh profiilisüsteeme. Tegu on ühe Euroopa juhtiva alumiiniumprofiilide tootjaga. Kõik profiilid värvitakse samuti Stemesederi poolt, mis annab oluliselt kvaliteetsema tulemuse võrreldes konkureerivate profiilidega.

Kõikidel värvitud profiilidel on „SEASIDE protection“. Eriti oluline on kvaliteetne värvimine just rannikualadel, kus soolane mereõhk võib kehvema värvikihiga profiilid ära korrodeerida.

Puitalumiiniumist toodame rõdu- ja terassi-, kaldlükand- ja paralleellükanduksi. Uksed valmistatakse sissepoole avatavatena.

Puitalumiiniumist rõdu- ja terassiuksed

Valmistame laias valikus erinevaid rõdu- ja terassiuksi, mille hulgast leiate endale kindlasti sobivaima lahenduse.

Lihtsamad rõduuksed valmistatakse aknasüsteemis, ehk tegu on sisuliselt ukse mõõtu suurte akendega. Seda tüüpi rõduuksed avanevad ainult sissepoole. Samas on tal olemas mugav tuulutusvõimalus kaldavanemise näol.

Kui on soov rõduust fikseerida ja sulgeda ka väljastpoolt, saab lisada tuuleriivi ja väljapoole „kõrva“ ukse kinni tõmbamiseks. Seda tüüpi uks ei ole väljastpoolt lukustav.

Standardlahenduse puhul on rõduukse lävepakk sarnane akna alumisele lengipuule. Selle küljes on ka veenina ja seetõttu suhteliselt kõrge ukse lävepaku kohta. Selline lävepaku lahendus on hea rõdudel ja terassidel, kus ukse vastast talvisel ajal lund ära ei aeta. Kõrgema lävepakuga lahendus on veetihedam. Kuid kohtades kus nii kõrget veetihedust ei vajata ja et uksest oleks mugavam käia, saab kasutada seda tüüpi rõduustel ka madalat välisukse lävepakku.

Lukustatavad puitalumiiniumist rõdu- ja terassiuksed

Rõduuksed, mida saab väljast ka lukustada, valmistatakse laiema/kõrgema raampuuga, et käepide mahuks mõlemale uksepoolele ja oleks piisavalt ruumi lukule.

Neid uksi kasutatakse tihti just terassidel. Seda uksetüüpi saab teha nii kald-pöördavatavana (ehk tuulutusvõimalusega) või siis välisuste hingedega- siis avaneb uks ainult küljele.

Kaldlükanduksed, e. PSK-lükanduksed

PSK-lükanduksed avanevad lisaks küljele liuglemisele veel ka tuulutusasendisse. Lükanduks on eriti mugav lahendus kohtadesse, kus küljele avanevad uksed võtaksid liigselt toa- või terassiruumi. Samuti on liugukse abil võimalik avada suuremaid pindasid, mis küljele avades paratamatult ära vajuksid.

Paralleellükanduksed ehk HS-lükanduksed

Need lükanduksed on kahtlemata kõige kasutajasõbralikuma lahendusega ja seetõttu saanud väga populaarseteks. Nende abil on võimalik avada eriti suuri pindasid mugavalt ja töökindlalt. Kui kaldlükanduksel jääb alla aknasüsteemis kõrge lävepakk, siis paralleellükanduksel saab lävepaku põrandasse uputada ja seega ei sega see terassile ja tuppa liikumist.