Header image

Puitalumiiniumuksed

Rehpoli puitalumiiniumustes on ühendatud funktsionaalsus ja kestvus naturaalse puidu soojuse ning iluga. Puitalumiiniumuksed valmistatakse liimpuitprofiilidest ja kaetakse väljastpoolt terves ulatuses alumiiniumprofiilidega, mis tagavad ustele kõrge ilmastikukindluse ja eriti pika eluea.

Puitalumiiniumuste alumiiniumprofiilidena kasutab RehPol Stemeseder Gmbh profiilisüsteeme. Tegu on ühe Euroopa juhtiva alumiiniumprofiilide tootjaga. Kõik profiilid värvitakse samuti Stemesederi poolt, mis annab oluliselt kvaliteetsema tulemuse võrreldes konkureerivate profiilidega.

Kõikidel värvitud profiilidel on „SEASIDE protection“. Eriti oluline on kvaliteetne värvimine just rannikualadel, kus soolane mereõhk võib kehvema värvikihiga profiilid ära korrodeerida.

Puitalumiiniumist toodame rõdu- ja terassi-, kaldlükand- ja paralleellükanduksi. Uksed valmistatakse sissepoole avatavatena.

Puitalumiiniumist rõdu- ja terassiuksed

Valmistame laias valikus erinevaid rõdu- ja terassiuksi, mille hulgast leiate endale kindlasti sobivaima lahenduse.

Lihtsamad rõduuksed valmistatakse aknasüsteemis, ehk tegu on sisuliselt ukse mõõtu suurte akendega. Seda tüüpi rõduuksed avanevad ainult sissepoole. Samas on tal olemas mugav tuulutusvõimalus kaldavanemise näol. Standardlahenduse puhul on rõduukse lävepakk sarnane akna alumisele lengipuule. Selle küljes on ka metallist veenina ja seetõttu suhteliselt kõrge ukse lävepaku kohta. Selline lävepaku lahendus on hea rõdudel ja terassidel, kus ukse vastast talvisel ajal lund ära ei aeta. Kõrgema lävepakuga lahendus on veetihedam. Kuid kohtades, kus nii kõrget veetihedust ei vajata ja oluline on kasutusmugavus, saab seda tüüpi rõduustel kasutada ka madalat välisukse lävepakku, mis tavaliselt valmistatakse vastupidavast tammepuidust.

Kui on soov rõduust fikseerida ja sulgeda ka väljastpoolt, saab lisada tuuleriivi ja väljapoole „kõrva“ ukse kinni tõmbamiseks. Seda tüüpi uks ei ole väljastpoolt lukustav.

 

Kaldlükanduksed, e. PSK-lükanduksed

PSK-lükanduksed avanevad lisaks küljele liuglemisele veel ka tuulutusasendisse. Lükanduks on eriti mugav lahendus kohtadesse, kus küljele avanevad uksed võtaksid liigselt toa- või terassiruumi. Samuti on liugukse abil võimalik avada suuremaid pindasid, mis küljele avades paratamatult ära vajuksid.

Paralleellükanduksed alumiiniumkattega

Alumiiniumkattega puidust paralleellükanduksed (tuntakse ka kui HS-lükanduksed) on kahtlemata suurepärase kasutajasõbralikkusega ja seetõttu ka populaarne toode.  Neid kasutatakse kohtades, kus soovitakse avada suuri pindasid mugavalt ja töökindlalt. Kui aknasüsteemis valmistatud kaldlükanduksel on all kõrge lävepakk, siis paralleellükanduksel saab lävepaku põranda (ja ka terrassiga) samale tasapinnale viia, nii et aste puudub peaaegu täielikult.

Hea klient! Puhkame 21.-24. juuni. Soovime ilusat võidupüha ja meeleolukat jaanipäeva!