Header image

PVC-uksed

RehPolis toodetud kaasaegsed PVC-uksed on hea soojapidavusega, funktsionaalsed ja vastupidavad. PVC-uste valmistamisel kasutame Euroopa suurima PVC profiilitootja Profine Group tipp-profiile KÖMMERLING. PVC-profiildest uksed on kergesti hooldatavad, ilmastikukindlad ning tasukohase hinnaga. Nad kaitsevad väga tõhusalt soojakadude ja müra eest ning on tänu oma headele omadustele kasutatavad ka passiivmajades. Samuti saab kasutada PVC-uksi kohtades, kus on väga kõrge õhuniiskus – kus puituks paisuks kinni ja metalluks läheks ajaga rooste.

RehPolis valmistatakse PVC-uksi sarnaselt akendele kolmes süsteemis:

  • Ultra 88 D
  • Comfort 76 D
  • Optimum 70 D

Nende uksesüsteemide erinevus on soojapidavuses, mis tuleneb erinevatest lengi sügavustest, vastavalt 88mm, 76mm ja 70mm. Lisaks mida paksem on leng/raam, seda soojapidvamaid klaaspakette või täitepaneele on võimalik kasutada.

PVC-uksi on võimalik tellida erinevates värvitoonides, puitimitatsiooni või mõne muu meeldiva disainiga – valik on väga lai.

Rõdu- ja terassiuksed

Valmistame laias valikus erinevaid rõdu- ja terassiuksi, mille hulgast leiate endale kindlasti sobivaima lahenduse.

Lihtsamad rõduuksed valmistatakse aknasüsteemis ehk tegu on sisuliselt ukse mõõtu suurte akendega. Seda tüüpi rõduuksed avanevad ainult sissepoole. Samas on tal olemas mugav tuulutusvõimalus kaldavanemise näol.

Kui on soov rõduust fikseerida ja sulgeda ka väljastpoolt, saab lisada tuuleriivi ja väljapoole „kõrva“ ukse kinni tõmbamiseks. Seda tüüpi uks ei ole väljastpoolt lukustav.

Standardlahenduse puhul on rõduukse lävepakk sarnane akna alumisele lengipuule ja on seetõttu suhteliselt kõrge ukse lävepaku kohta. Selline lävepaku lahendus on hea rõdudel ja terassidel, kus ukse vastast talvisel ajal lund ära ei aeta. Kõrgema lävepakuga lahendus on veetihedam. Kuid kohtades kus nii kõrget veetihedust ei vajata ja et uksest oleks mugavam käia, saab kasutada seda tüüpi rõduustel ka madalat välisukse lävepakku.

Lukustatavad rõdu- ja terassiuksed

Rõduuksed, mida saab ka väljast lukustada, valmistatakse laiema/kõrgema 110mm raampuuga, et käepide mahuks mõlemale uksepoolele ja oleks piisavalt ruumi lukule.

Neid uksi kasutatakse tihti just terassidel. Seda uksetüüpi saab teha nii kald-pöördavatavana (ehk tuulutusvõimalusega) või siis välisuste hingedega – siis avaneb uks ainult küljele. Välisukse hinged võimaldavad seda ust avada ka väljapoole.

Terassiuksena saab kasutada ka RehPoli välisuksesüsteemis valmistatud ust.

Selle ukse lukusüsteem näeb välja samasugune nagu on traditsioonilistel välisustel. PVC-ustel kasutatakse lukusüsteemidena Euroopa standardit ja GU/BKS – lukusüsteeme.

Välisuksed

Välisuksed on natuke laiema/kõrgema raamiprofiiliga kui aknad. Seda selleks, et lukusüsteemide jaoks oleks piisavalt ruumi. Standardlahendusena kasutatakse 110mm kõrgust raami, eritellimusel saab kasutada ka teiste mõõtmetega ukseraame. PVC-ustel kasutatakse lukusüsteemidena Euroopa standardit ja GU/BKS – lukusüsteeme, kõigil välisustel on 3-punktilukud. Välisustel kasutatavad hinged on värvitud RAL värvikaardi alusel, saadaval on järgmised värvitoonid

Käepidemete värvitoonid ühtivad hingede värvitoonidega, vt näidised.

PVC kaldlükanduksed ehk PSK-lükanduksed

Kaldlükanduksed avanevad lisaks küljele liuglemisele veel ka tuulutusasendisse. Tegu on aknasüsteemi baasil loodud lükandukse lahendusega, kus ust avades liigub raam oma fikseeritud asendist kõigepealt toa poole sisse ja alles siis liugleb küljele. Lükanduks on eriti mugav lahendus kohtadesse, kus küljele avanevad uksed võtaksid liigselt toa- või terassiruumi. Samuti on lükandukse abil võimalik avada suuremaid pindasid, mis küljele avades paratamatult ära vajuksid.

Paralleellükanduksed ehk HS-lükanduksed

Need lükanduksed on kahtlemata kõige kasutajasõbralikuma lahendusega ja seetõttu saanud väga populaarseteks. Nende abil on võimalik avada eriti suuri pindasid mugavalt ja töökindlalt. Kui kaldlükanduksel jääb alla aknasüsteemist pärit kõrge lävepakk, siis paralleellükanduksel saab lävepaku põrandasse uputada ja seega ei sega see terrassile ega tuppa liikumist. Kömmerling PremiDoor 88 paralleellükanduksed on valmistatud 88 mm paksusest 7-kambrilisest PVC profiilist ja neisse saab paigaldada kuni 56 mm paksuse klaaspaketi.

Hea klient! Puhkame 21.-24. juuni. Soovime ilusat võidupüha ja meeleolukat jaanipäeva!