Header image

Puituksed

Puituks on ajatu valik, mis ilmestab iga fassaadi ja pakub silmailu ka interjööris. Puit on traditsiooniline looduslik materjal, mille kvaliteet on tänu tehnoloogia arengule väga kõrge.

Täna kasutatakse uste valmistamiseks RehPolis ainult liimpuitprofiile, mis on oma omadustelt väga stabiilsed ning tagavad toodete kvaliteedi ja pika eluea. Kuna liimpuitprofiile toodetakse erinevate lahendustega, siis eriti kõrge kvaliteedi, stabiilsuse ja funktsionaalsuse tagamiseks toodetakse RehPolis uksi vaid valitud ja kallimast liimpuidu toorikust! Peamiselt kasutatakse oksavaba sõrmjätkatud männi liimpuitu, kuid valikus on ka sõrmjätkuta männi-, tamme- ja merantiliimpuit jne.

Ustele antakse vastupidavus korraliku ja kvaliteetse viimistlusega. Värvidena kasutatakse keskkonnasõbralikke vesialuselisi värve. Lai värvivalik võimaldab leida ideaalselt fassaadiga või interjööriga sobituva värvitooni ning meie kogenud meistrite käe all valmivad rätsepatööna ka kõige keerulisemad tehnilised lahendused. Uste paksused on nagu akendelgi 78mm ja 92mm, mis võimaldab neid omavahel kombineerida ka suuremate pindade tarvis.

Rõdu-ja terassiuksed

Valmistame laias valikus erinevaid rõdu- ja terrassiuksi, mille hulgast leiate endale kindlasti sobivaima lahenduse.

Lihtsamad rõduuksed valmistatakse aknasüsteemis ehk sisuliselt on need ukse mõõtu aknad. Seda tüüpi rõduuksed avanevad üksnes sissepoole. Samas on neil erinevalt väljapoole avanevatest ustest olemas tuulutusvõimalus.

Standardlahenduse puhul on rõduukse lävepakk sarnane akna alumisele lengipuule. Selle küljes olev veenina teeb aga lävepaku ukse jaoks suhteliselt kõrgeks. Samas on see lävepaku lahendus hea rõdudel ja terrassidel, kus ukse vastast talvisel ajal lund ära ei aeta, kuna kõrgema lävepakuga lahendus on veetihedam. Kuid seal, kus veetiheduse küsimus pole nii oluline ja tähtsam on ukse mugav kasutamine, saab kasutada seda tüüpi rõduustel ka madalat välisukse lävepakku.

Kui on soov rõduust fikseerida kinnisesse asendisse ka väljastpoolt, saab lisada tuuleriivi ja väljapoole „kõrva“ ukse kinni tõmbamiseks. Seda tüüpi uks ei ole väljastpoolt lukustav.

 

Lukustatavad rõdu- ja terassiuksed

Rõduuksed mida saab ka väljast lukustada, valmistatakse laiema/kõrgema raampuuga. Seda selleks, et käepide mahuks mõlemale ukse poolele ja oleks piisavalt ruumi lukule.

Neid uksi kasutatakse tihti just terassidel. Seda uksetüüpi saab teha nii kald-pöördavatavana (ehk tuulutusvõimalusega) või siis välisuste hingedega – siis avaneb uks ainult küljele. Välisukse hinged võimaldavad seda ust avada ka väljapoole. Terassiuksena on kasutatavad ka RehPoli välisuksed.

Välisuksed

REHPOL kasutab uste valmistamiseks ainult liimpuitprofiile, mis on oma omadustelt väga stabiilsed ning tagavad toodete kvaliteedi ja pika eluea. Kuna liimpuitprofiile toodetakse erinevate lahendustega, siis eriti kõrge kvaliteedi, stabiilsuse ja funktsionaalsuse tagamiseks toodame välisuksi vaid valitud ja kallimat sorti liimpuidu toorikust!

Meie välisukse lahendus on raampuudega moderne tahveluks, mille saab iga inimene disainida ise vastavalt oma maitsele. Kasutada saab erinevaid täidiskilpide ja klaaside kombinatsioone.

Uksed viimistletakse sama tehnoloogia alusel nagu aknadki ja nii moodustab REHPOList tellitud välisuks koos akendega maja fassaadis kauni terviku.

Lukkudena kasutatakse kas tavalisi ASSA 565 lukke või siis turvalisemaid 3-punktilukke, mis tagavad uksele veelgi suurema turvalisuse.

Kaldlükanduksed ehk PSK-lükanduksed

Kaldlükanduksed avanevad lisaks küljele liuglemisele veel ka tuulutusasendisse. Tegu on aknasüsteemi baasil loodud lükandukse lahendusega, kus ust avades liigub raam oma fikseeritud asendist kõigepealt toa poole sisse ja alles siis liugleb küljele. Lükanduks on eriti mugav lahendus kohtadesse, kus küljele avanevad uksed võtaksid liigselt toa- või terassiruumi. Samuti on lükandukse abil võimalik avada suuremaid pindasid, mis küljele avades paratamatult ära vajuksid.

Paralleellükanduksed ehk HS-lükanduksed

Paralleellükanduksed on kahtlemata kõige kasutajasõbralikuma lahendusega ja seetõttu saanud väga populaarseteks. Nende abil on võimalik avada eriti suuri pindasid mugavalt ja töökindlalt. Kui kaldlükanduksel jääb alla aknasüsteemis kõrge lävepakk, siis paralleellükanduksel saab lävepaku põrandasse uputada ja seega ei sega see terassile ja tuppa liikumist. Paralleellükanduksi valmistame ka PVC-profiilis ja alumiiniumkattega.

Voldikuksed

Voldikuksed võimaldavad avada ukseava täies mahus, ehk saada maksimaalset palju avarust. Tegu on aknasüsteemi baasil loodud lahendusega, kus ukseraamid volditakse sissepoole külgedele. Avanemisskeeme on mitmeid ja neid saab valida vastavalt vajadusele. Neid võimalusi ja mis on kõige praktilisem lahendus, tasub konsulteerida meie müügipersonaliga. Voldikukse puhul peab arvestama kõrgema lävepakuga, sest alumine siin mille peal voldiks liigub nõuab kõrgemat lävepaku lahendust.